KARDİYOLOJİ

Gerek konjenital ve gerekse edinsel kalp hastalıkları (sistemik hipertansiyon, konjestif kalp yetmezliği, ritm bozuklukları, dilate ve hipertrofik kardiyomiyopatiler, dejeneratif kalp kası ve mitral kapak hastalıkları) veteriner hekimlik alanında en sık karşımıza çıkan hastalıkların başında yer almaktadır. Kalp problemleri, predispoze ırklar başta olmak üzere birçok kedi ve köpekte hayatının herhangi bir döneminde ve çoğunlukla geriatrik süreçte en sık rastlanılan hastalıkların başında gelmektedir.

Kalp rahatsızlığı şüphesiyle hastanemize kabul edilen hastalarımızın sırasıyla detaylı kardiyolojik muayeneleri, kardiyak biyomarker analizleri (NT-pro BNP), kardiyak troponin, elektrokardiyografi (EKG),  kan basıncı ölçümü, 24 saat holter monitorizasyonu, radyografi ve renkli doppler ekokardiyografi (EKO) ölçümleri, pulse-oksimetre ile oksijen saturasyonu ölçümleri (SPO2 monitorizasyonu) belirli bir standardizasyon dahilinde uzman veteriner hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır.

Hastanemizde kardiyovasküler aciller yanında anestezi riskini değerlendirmek amacıyla da yapılan kardiyolojik kontroller tam donanımlı cihazlarla gerçekleştirilmektedir. Vetprime Hayvan Hastanesi bünyesinde ECG-VET marka elektrokardiyografi cihazı ve Minfray Vetus USG doppler ultrasonografi cihazı ile kalbin detaylı muayenesi yapılmaktadır.

ECG-VET

Mindray Vetus USG

En son teknolojik özelliklere sahip Mindray Vetus USG ultrasonografi cihazı, 3D görüntü imkanı sayesinde hızlı ve doğru tanı imkanı vermektedir.

Yukarı kaydır