TRİYAJ ve ACİL SERVİS

Vetprime Hayvan Hastanesi bünyesinde, uzman veteriner hekimler tarafından tam donanımlı ve kesintisiz 7/24 Acil Servis hizmeti verilmektedir. Acil Servis, Tanı Laboratuvarları, Radyoloji ve Hemodiyaliz bölümünden kesintisiz destek almakta olup hasta kabul ve triyajı takiben ilk müdahale sonrasında konusunda uzman hekimlerle multidisipliner bir anlayışla anında konsültasyon mekanizması ile çalışmaktadır. Acil Servis bünyesinde uygulanan tüm işlemler, önceden belirlenmiş prosedürler ve uluslararası rehberler kapsamında yürütülmektedir. Hastalarımıza ayırıcı tanı işlemlerini takiben tedavi sürecine mümkün olan en kısa sürede başlanması, temel ve ileri yaşam desteğindeki sürekliliğin sağlanması, tüm süreçlerin standardizasyonu ile mümkün olmaktadır. Bu amaçla Acil Servis bünyesinde; oksijen destek ekipmanları, otomatik ventilatör, acil cerrahi müdahale ekipmanları, infüzyon pompaları, elektrokardiyografi cihazı, pulsoksimetre, hemogram ve tam biyokimyasal analizatörler, kan gazları takibi, yoğun bakım kabini, 24 saat EKG ve kan basıncı monitorizasyonu imkanı bulunmaktadır.

Hastanemize başvuran kritik hastalar; zehirlenme, travma, sepsis, anafilaktik reaksiyonlar, hipovolemik, septik ve kardiyojenik şok, ARDS durumuna göre ayırıcı tanılarını (triyaj) takiben, havayolu ve dolaşım sisteminin idaresi ile oksijen desteği, kardiyopulmoner resüsitasyon, gerektiği durumlarda kan ve sıvı replasmanı yapılarak yaşam desteği ünitesinde yakın monitorizasyona alınırlar.

Acil Servis kapsamında, kardiyopulmoner resüsitasyon (CPR), oksijen tedavisi, kan nakli (hemotransfüzyon), hemodiyaliz, bronkoalveolar lavaj (BAL), torakosentez, abdominosentez, sistosentez, mide sondası uygulaması, feeding tüp uygulaması yapılmaktadır.

Mindray Benefusion VP3 Vet İnfusion Pompası

ECG-VET

Vetprime Hayvan Hastanesi Acil Servis bünyesinde ECG-VET marka elektrokardiyografi cihazı kullanılmaktadır.

Yukarı kaydır